دستگاه هوازی مناسب منزل

برای منزل چه دستگاه هوازی بخرم خوبه؟

این سوالیه که شاید بارها ورزشکاران من از من پرسیده اند، به خاطر همین خواستم اینجا به صورت کامل تمامی جوانب را با هم بررسی بکنیم تا شاید بتوانم در انتخاب صحیح شما کمکی کرده باشم.

برویم بررسی کنیم:

روحیه تمرین در منزل:

قبل از هر چیز این سوال را از خودتان بپرسید که آیا دوست دارید یا اینکه توانایی این را دارید که به صورت تنهایی در منزل تمرین بکنید یا نه؟

در دوران کرونا خیلی از افراد با این قضیه کنار آمدند که میشه در منزل هم تمرینات ورزشی را پیگیری کرد. اما خیلی از افراد هم بودند که دو روز تمرین میکردند روز سوم به دلیل نداشتن انگیزه برای تمرین در منزل جا زدند.

بحث من دقیقا اینجاست که اگر شما روحیه تمرین انفرادی ندارید بهتره مدتی در منزل به صورت مرتب تمرین کنید، بعد اون اگر واقعا به این نتیجه رسیدید که میتوانید تمرین کنید، خودتون رو مجهز کنید.

بهانه آوردن برای ورزش است یا واقعا نیاز دارید:

خیلی از افراد فقط بهانه نداشتن وسیله ورزشی در منزل را میگیرند، جالبه که با تهیه این وسیله اوایل شوق و ذوق زیادی دارند و در ادامه کم کم وسیله ورزشی به عنوان دکور در گوشه منزل قرار میگیره
تمام این صحبت های من برای این است که قبل از خرید به صورت کورکورانه اقدام به پرداخت هزینه هنگفت نکنید، چه بسا با همان پول بتوانید برای مدت یکسال در بهترین باشگاه شهر زیر نظر یک مربی خوب کار کنید و نتیجه بگیرید.

دستگاه هوازی مناسب منزل

دستگاه هوازی مناسب منزل

چه مقدار میخواهید هزینه کنید؟

فروشنده ها و بازرگانی های مختلف در حال حاضر انواع مختلف از تردمیل، دوچرخه و دستگاه الپتیکال را به بازار فرستاده اند که بی تعارف باید بگم که بعضی از این موارد واقعا بی کیفیت هستند و ممکن است بعد مدتی خراب و از رده خارج بشوند.

به صورت کلی قیمت سه دستگاه هوازی معروف از زیاد به کم به ترتیب تردمیل، الپتیکال، دورخه ثابت است ، که شما باید با توجه به بودجه ای دارید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، خیلی از ترمیل های ارزان قیمت در بازار که در حال حاضر دارند به فروش میرسند واقعا کیفیت کافی رو ندارند پس اگر پول کافی برای خرید تردمیل خوب در دسترس نداردید توصیه میکنم با همان هزینه یک دوچرخه اسپینینگ با کیفیت یا دستگاه الپتیکال تهیه بکنید.

فضای موجود در منزل

بعضی از دستگاهای هوازی مثل الپتیکال یا تردمیل فضای زیادی از منزل را اشغال میکنند، که برای آپارتمان های کوچک میتواند دردسر ساز باشد. البته به تازگی بعضی شرکت های تولید کننده تردمیل دستگاهای تاشو به بازار فرستادند که در صورت داشتن کیفیت کافی میتونه گزینه مناسبی باشه.

تمرین با وزن بدن

بعضی افراد به دلیل اضافه وزن یا داشتن مشکلات اسکلتی عضلانی یا حتی عدم تعادل کافی نمیتونن از تردمیل استفاده بکنند و میتونه براشون آسیب زا باشه، در این مواقع تمرینات هوازی کم ضربه و بدون نیاز به تعادل: مثل رکاب زدن و الپتیکال میتونه انتخاب بهتری باشه. البته در این مواقع بهتره قبل از تهیه این وسایل با یک مربی آگاه یا حتی فیزیوتراپ مشورت کنید، مثلا در بعضی از کمردرد ها بهتره فرد کمتر بشینه یا حتی به سمت جلو خم بشه که این مورد با دوچرخه اتفاق میافته، در این مواقع پیاده روی تردمیل یا حتی استفاده از الپتیکال میتونه بهتر باشه.

کاهش وزن

تردمیل بگیرم زودتر لاغر میشم یا دوچرخه؟ الپتیکال چطور؟

اگر خط بالا سوال شما هم هست باید بگم ، قبل از اینکه به فکر یک دستگاه باشید که چربی های شما را بسوزاند به من بگید که در روز چقدر به موارد تغذیه ای اهمیت میدید؟

میزان کالری سوزی شما با این دستگاه های ورزشی به مدت و شدت ورزش تون بستگی داره ، مثلا شاید یک فردی که اضافه داره نتونه با شدت و مدت کافی روی تردمیل دوام بیاره اما در رکاب زدن مشکلی نداشته باشه ، در کل هر سه دستگاه برای کالری سوزی عالی هستند، با توجه به شرایط خودتون و مواردی که گفتم اون رو انتخاب کنید.

 

کلمات مرتبط :

دستگاه هوازی مناسب منزل – دستگاه تردمیل – مرکز تناسب اندام – کلینیک تناسب اندام – مربی فیتنس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست